FOTÓFESZTIVÁL PORTFOLIO REVIEW // FELHÍVÁS
A portfolio review egy nagyszerű lehetőség arra, hogy megmutasd műveid, munkáid, sorozataid és átfogó véleményt kaphass hazai és nemzetközi kurátoroktól, szakemberektől. A személyes találkozások lehetővé teszik, hogy bemutatkozz és lehetőséget kapj akár egy hazai, vagy külföldi megjelenésre, vagy elvidd a fődíjat!
A Fesztivál Portfolio Review fődíja a Főváros a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. szervezésében megvalósult BUDAPEST A FIATAL TEHETSÉGEKÉRT PROGRAM KÜLÖNDÍJA, amely magába foglal egy díjtárgyat, bruttó 150.000,- Ft pénzjutalmat és egy kiállítási lehetőséget a Budapest Projekt Galériában!
Egy kiválasztott alkotó a Fidelio Fortissimo különdíjban részesül, amellyel megjelenési lehetőséget, interjút, sajtómegjelenést kap a Fidelio.hu-n és a Fidelio Magazinban, egy fotográfus kiállítóként részt vehet a 2019-es Photon Valencia fesztiválon, a legjobb 5 alkotó munkáit pedig a BPF Facebook oldalán publikáljuk.
HOL?
FESZTIVÁLKÖZPONT / Budapest Projekt Galéria – 1053 Budapest Kossuth Lajos utca 14-16.
MIKOR?
2018. március 24. szombat, 10:00-15:00
KIKET VÁRUNK?
Fotográfus hallgatók, végzősök, fiatal és professzionális fotográfusok / fotóművészek jelentkezését várjuk és azokat, kiknek munkái legalább 1 kiállításon, vagy publikációban már részt vettek.
We are looking for photography students or young professionals who have already exhibited or published their work at least once.
HOL JELENTKEZZ?
A bpf.review@gmail.com email címre az alábbi adatokat írd meg: Név, telefonszám és csatolj egy rövid CV-t.
Részvételi díj: 5000 Ft, melyet a szervezésre fordítunk.
A bankszámla számot a jelentkező levélre küldjük válaszul.
Jelentkezési határidő: 2018. március 17.
A BPF REVIEW 2018-as szakemberei:
Alain Laboile (Fr, fotóművész, szobrász)
Alain hatgyermekes apuka. Amikor 2004-ben szobrász portfólióját készítette, szert tett egy fényképezőgépre, amely segítségével hamar kialakította – a rovartan iránti szenvedélyétől fűtött – stílusát a makrofotózásban. Lencséjét később egyre növekvő családja felé fordította, amely végül képeinek fő tárgyává vált. Képeiről az élet a periférián, valamint az időtlenség és egyetemesség gyermekkorral való találkozása sugárzik. /Az első 6 jelentkező találkozhat Alainnel/.
Tania Castro (Sp, a Photon Festival Valencia igazgatója, kurátora és felelős kiadója)
Tania egyike a “Fotógrafias” megalapítóinak. Mindig is elkötelezett volt a fotográfia, különösen a sajtófotográfia iránt, melyre a társadalmi változás eszközeként tekintett. Tania az International Photojournalism Festival, illetve a Photon Festival alapítója és elnöke, valamint a PHEN (Photo European Network) európai fotófesztiválok hálózatának társalapítója. A Mercabarna (Barcelona) társalapítója és koordinátora, illetve a València City Council, ClickAl Mercat társalapítója (mely az első fotográfiai verseny València városi piacai számára). Tania többek között a Rolling Stone, Azul Marino, Grupo Progresa szabadúszó munkatársa.
Sebastian Vaida (Ro, a Photo Romania művészeti vezetője)
Sebastian – még ha klisé is – mindig is szeretett fényképezni. Ennek okát azonban csak idővel értette meg: fotográfiáján keresztül üzeneteket, érzelmeket és koncepciókat képes közvetíteni. Az utóbbi tizenöt évben mind fotográfusként, mind oktatóként vagy koordinátorként megmutatta magát a fotográfia területén. Online magazin koordinátoraként, számos workshop szervezőjeként és legfőképp a Photo Romania fesztivál vezetőjeként tevékenykedik a szakmában.
Somosi Rita Művészettörténész, képzőművészeti szakíró, kurátor, múzeumpedagógus
A kortárs művészet területén dolgozik kurátorként, a kortárs művészetről publikál, különös tekintettel a fotóművészetre. A VILTIN Galéria munkatársa, a Budapest Fotófesztivál alapítója és kurátora.
Szalontai Ábel fotográfus, Intézetigazgató MOME
Tanulmányait a Magyar Iparművészeti Egyetemen 1998-ban, majd a MOME Doktori iskolájában fejezte be 2013-ban. A MOME Fotográfia szak vezetője 2006-2015 között, 2015-től a MOME Média Intézetének Igazgatója. Több nemzetközi workshop és kiállítás szervezője és résztvevője. Munkájában a földrajzi, kulturális és az emberi jelenlét absztarkt összefüggéseit keresi.
Szilágyi Róza Tekla, kurátor, képzőművészeti szakíró
Az ELTE-n szerzett művészettörténész és esztéta diplomát, majd fél évet dolgozott az isztambuli PiArtworks kortárs kereskedelmi galériában. Tanulmányait a Képzőművészeti Egyetem Kortárs művészetelméleti és kurátori ismeretek mesterképzési szakán folytatta. Az Omnivore Gallery alapítója, az Artmagazin Online munkatársa és a Hybridart Space budapesti kortárs képzőművészeti galéria vezető kurátora.